کاربرد سنجش از دور در کشف معادن اورانیوم

نوشته شده در کلیات و تعاریف 217 بدون نظر

همانگونه که واضح است اکتشاف موفق کانسارها نیاز به ابزار ها و روشهای متعدد دارد. نقشه های زمین‌شناسی، ژئوشیمی، ‌ژئوفیزیک، دورسنجی و … بخش مهمی از اطلاعات مورد نیاز را فراهم می‌سازند. ‌نقشه های دگرسانی حاصل از مطالعات دورسنجی یکی از حلقه های مهم عملیات اکتشافی به شمار می‌رود. این نقشه ها بهترین ردیاب کانسارها خصوصا کانسارهای ناپیدا در سطح، فرسایش یافته(مثلا اکسید شده) و با عیار سطحی کم می‌باشند.تهیه این نقشه ها با دقت بالا توسط عملیات نمونه‌برداری صحرایی و آنالیز کانی‌شناس(XRD)  روشی فوق العاده پرهزینه و در سطح وسیع تقریبا غیرممکن می باشد. لذا استفاده از ابزارهای نوین اکتشافی مانند داده‌های فراطیفی و سنجش از دور، ‌می تواند وسیله‌ای برای رسیدن به این هدف باشد. زیرا بدین ترتیب علاوه بر دقت بسیار بالا، ‌در وقت و هزینه نیز صرفه جویی می‌شود.
دورسنجی پاسخ هر مکتشفی را جوابگو نیست. در واقع دورسنجی جعبه ای جادویی نیست که نقشه ای را همراه با فلش مشخص تحت عنوان “اینجا را حفر کنید” تهیه نماید.مانند فناوری های نسبتا جدید ژئوفیزیک و ژئوشیمی، دورسنجی می تواند برای کشف توده های معدنی جدید کمک بزرگی باشد، اما این کار به ندرت به صورت منحصر و خودکفا(stand-alone)  انجام می گیرد.
در برخی از قسمت های دنیا خصوصا در نواحی خشک با برجستگی قابل توجه، دورسنجی می تواند به تنهایی مناطق دگرسانی اطراف ذخایر معدنی را شناسایی کند. با این حال اغلب ذخایر معدنی بسیار ظریف تر و پنهان ترند به طوریکه سنجش از دور به تنهایی قادر به اکتشاف آنها نیست.بنابراین دورسنجی باید به گونه ای مناسب و هدفمند همراه با محیط زمین شناسی، اقلیم شناسی و توپوگرافی به عنوان ابزاری نیرومند در دست زمین شناس برای عمل اکتشاف مورد استفاده قرار گیرد.
زمینه های اصلی و عمده ی کاربرد سنجش از دور در اکتشاف معادن عبارتند از: لجستیک(پشتیبانی)، تهیه نقشه های ساختمانی و لیتولوژی و مکان یابی مناطق دگرسانی. همچنین تصاویر اسکنر هوایی می تواند در عملیات نقشه برداری تفضیلی کاوشهای معدنی به کار رود. در همه سطوح برنامه اکتشاف معدن دورسنجی می تواند سودمند باشد به شرطی که با سایر منابع اطلاعاتی همچون نقشه های توپوگرافی و زمین شناسی و داده های ژئوفیزیکی و ژئوشیمی همراه باشد.

 

آموزش (ENVI) در شیراز و تهران   ,آموزشگاه ENVI در شیراز و تهران ,نصب ENVI  در شیراز و تهران  ,شیب فایل های کشور شیراز و تهران  ,کاربرد ENVI در  شیراز و تهران  –سنجش از دور (RS), آموزش ENVI در  رشته های محیط زیست , آموزش ENVI در  جغرافیا شیراز و تهران  , آموزش ENVI در  زمین شناسی , آموزش ENVI منابع آب و خاک , آموزش ENVI در  آبخیزداری, آموزش ENVI در  کشاورزی , آموزش ENVI در  نقشه برداری , آموزش ENVI در  عمران , آموزش ENVI در  آمایش سرزمین , آموزش ENVI در  باغبانی , آموزش ENVI در  برق , آموزش ENVI در  نفت , آموزش ENVI ژئومورفولوژی , آموزش ENVI در  اقلیم شناسی , آموزش ENVI در  هواشناسی , آموزش ENVI در  برنامه ریزی شهری, آموزش ENVI در  برنامه ریزی روستایی,, آموزش ENVI در  شهرسازی شیراز و تهران  , آموزش ENVI در  آبیاری شیراز و تهران  , آموزش ENVI در  بهداشت شیراز و تهران  , آموزش ENVI در  منابع طبیعی ,پروژه های ENVI , آموزش ENVI , ENVI ,دانلود پروژه های ENVI و سنجش از دور ,مقالات سنجش از دور و (ENVI),دانلود کتاب های سنجش از دور ,موضوعات پایان نامه در سنجش از دور و ENVI آموزش جامع ENVI در کشاورزی,آموزش جامع ENVI در زهکشی,آموزش جامع ENVI در محیط زیست,آموزش جامع ENVI در مهندسی آب,آموزش جامع ENVI در عمران آب,آموزش جامع ENVI در علوم زمین,آموزش جامع ENVI در منابع طبیعی,آموزش جامع ENVI در مطالعات آب و خاك,آموزش جامع ENVI در مطالعات شهري و روستايي,آموزش جامع ENVI در مديريت مخاطرات محيطي,آموزش جامع ENVI در هواشناسي ماهواره اي,آموزش جامع ENVI در جغرافیا,آموزش جامع ENVI در جغرافياي پزشكي,آموزش جامع ENVI در طبيعت گردي ,آموزش جامع ENVI در برنامه ريزي شهري,آموزش جامع ENVI در برنامه ريزي روستايي,آموزش جامع ENVI در برنامه ريزي آمايش سرزمين,آموزش جامع ENVI در مخاطرات محيطي,آموزش جامع ENVI در آب و هواشناسي,آموزش جامع ENVI در اقليم شناسي,آموزش جامع ENVI در اكوتوريسم,آموزش جامع ENVI درزمين شناسي ,آموزش جامع ENVI درچينه نگاري و ديرينه شناسي,آموزش جامع ENVI درآب شناسي,آموزش جامع ENVI درهواشناسي,آموزش جامع ENVI درزيست شناسي دريا,آموزش جامع ENVI دراقيانوس شناسي فيزيكي,آموزش جامع ENVI درآبخيزداري,آموزش جامع ENVI درآبياري و زهكشي,آموزش جامع ENVI درهواشناسي كشاورزي,آموزش جامع ENVI دراصلاح نباتات,آموزش جامع ENVI درزراعت,آموزش جامع ENVI درزراعت و اصلاح نباتات,آموزش جامع ENVI درعلوم باغباني,آموزش جامع ENVI درجنگلداري,آموزش جامع ENVI درجنگل شناسي و اكولوژي جنگل,Sموزش جامع ENVI درمهندسي جنگل,آموزش جامع ENVI درعلوم خاك,آموزش جامع ENVI درآلودگيهاي محيط زيست,آموزش جامع ENVI درشناسايي و مبارزه با علف هاي هرز,آموزش جامع ENVI درمهندسي فضاي سبز,آموزش جامع  ENVI در  نفت,انجام پایان نامه و پروژه در ارتباط با سنجش از دور و ENVI,انجام پروژه با ENVI .

موسسه علمی – تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل

زیر نظر اساتید مجرب

همراه با کارهای عملی و بصورت پروژه

برگزاری دوره های اموزشی سنجش از دور (RS)

– دوره جامع ENVI مقدماتی و پیشرفته

-دوره آموزشی انجام 10 پروژه در ENVI

-مشاوره مقاله و پایان نامه های مرتبط با سنجش از دور (ENVI)

-دوره آموزشی مقاله نویسی ISI ویژه دانشجویان سنجش از دور(RS)

-برگزاری کلاس های خصوصی ENVI

-برگزاری کارگاه های 2 روزه و هفت روزه ENVI در شهر و دانشگاه شما

شماره تماس:

07132320953

09382252774

Sjavizadeh@yahoo.com

آدرس:

شیراز-خیابان فلسطین-چها راره حکیمی-نبش کفش فروشی چنته

 

 

 

 دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ما در گوگل

آدرس دفتر مرکزی

شيراز - خیابان فلسطین - چهارراه حکیمی - موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل
تلفن:07132320953-07132320721
09382252774
Address: P.O.Box 71555-1111, Shiraz, IRAN
No. 3, 4th Floor, Sadaf Building, Beside of the Pars International Hotel, Zand Blvd.,Shiraz, IRAN
E-Mail: sjavizadeh@yahoo.com